БлискавкозахистАнтизледенінняТепла підлогаЕлектромонтажСистеми ОВК

Блискавка - це небезпечно.

19 липня 2018
Щороку, перед початком грозового сезону, хочеться нагадати всім про небезпеку блискавки під час грози. Здається, навіщо писати про одне й те ж щороку. Але виявляється потрібно писати. Що б попередити ті, можливі наслідки, від удару блискавки. Точно так же, як іноді люди не надають значення небезпеці, яка реально існує, але її (небезпеку) і видно й чутно, і тому ніяк на неї не реагують. Наприклад, перебуваючи в зоні радіоактивного зараження, людина ніяким зі своїх органів почуттів не визначить наявність радіації, але наслідки такого перебування загрожують важким захворюванням або навіть смертю. Приблизно так само і люди не бачать небезпеки від блискавки під час грози і нехтують правилами поведінки під час грози. Ще якось, розуміючи небезпеку від блискавки, люди захищають своє житло. Встановлюючи різні системи блискавкозахисту, як зовнішнього так і внутрішнього. Намагаючись таким чином попередити можливі негативні наслідки від удару блискавки в будинок і  людей та домашніх тварин, які знаходяться там. А ось перебуваючи за межами будівель, здебільшого ігнорують усіма правилами поведінки під час грози. Вчорашні події, які сталися поблизу села Олешків, Снятинського району на річці Прут, яскраве підтвердження зневаги правилами поведінки під час грози. У байдарку, на якій пливли туристи з Польщі, вдарила блискавка. В результаті такого удару блискавки один турист, 32 річний поляк загинув. Я думаю, що організатори подорожі по річці на байдарках, знали, що під час грози, необхідно максимально швидко, але без зайвої метушні, дістатися до берега, вийти на берег, відійти подалі від нього і знайшовши затишне місце перечекати грозу. А потім вже продовжити свою подорож. Але не бажання зробити це призвело до загибелі людини. І таких прикладів багато. Дуже важко читати такі повідомлення, особливо якщо людина втратила своє життя через просте нехтування правилами поведінки під час грози.
Хочеться ще раз нагадати основні правила і вимоги безпеки при грозі: Найчастіше блискавка вдаряє на відкритих місцях, або в одиноко  стояче дерево, дещо рідше в приміщення і ще рідше в лісі. Тому при наближенні грозового фронту потрібно заздалегідь зупинитися і підшукати безпечне місце.
 
У квартирі, будинку, будівлі:
Якщо під час грози ви перебуваєте вдома, не підходьте близько до електропроводки, антен, закрийте вікна, вимкніть телевізор, радіо і інші електропобутові прилади і не торкайтеся металевих предметів. У приватному будинку особливу небезпеку при грозі представляє топлячи піч, оскільки вихо-дящій з труби дим має високу електропровідність і може притягнути до себе електричний розряд. У будинку ліквідуйте протяги, щільно закрийте вікна, димарі, від'єднайте електроприлади від джерел живлення, вимкніть зовнішню антену, що не знаходьтесь біля вікна, печі, каміна, масивних металевих предметів, на даху і на горищі.
 
В лісі:
У лісі сховайтеся серед невисоких дерев з густими кронами. Небезпечно при грозі перебувати на краю  великих галявин, в місцях, де тече вода. Не шукайте захисту під кронами високих або окремо стоячих дерев,  не притуляйтеся до їх стовбурах, оскільки пряме попадання блискавки в дерево може розбити його на друзки і травмувати поруч стоять людей. Чи не розташовуйтесь  біля багаття: стовп гарячого повітря є хорошим провідником електрики. Чи не залазьте на високі дерева. У лісі найбільш безпечним місцем буде низина з масивом з невисоких дерев.
 
На відкритому місці:
На відкритій місцевості слід сховатися від грози в сухих ямах, канавах, ярах. Але якщо вони почнуть заповнюватися водою, краще їх залишити. Слідкуйте за тим, щоб ви не стали найвищою точкою в околиці, саме в неї найчастіше потрапляє блискавка. Чи не розташовуйтесь біля металевих парканів опор ліній електропередачі і під проводами, не ходіть босоніж, Не ховайтеся в незаселених одночних бараках або сараях. Припиніть спортивні ігри та рух, підіть в укриття.
 
У води:
Під час грози не купайтеся, та не розташовуйтесь в безпосередній близькості від водойми, не плавайте на човні. Якщо ви перебуваєте на водоймі і бачите наближення грози - негайно відійдіть від берега. Ні в якому разі не намагайтеся сховатися в прибережних кущах.
 
У транспорті:
Якщо гроза застала вас у автомобілі, не покидайте його, при цьому закрийте вікна і опустіть антену радіоприймача. Припиніть рух і перечекайте негоду на узбіччі або на автостоянці, подалі від високих дерев. А ось велосипед і мотоцикл можуть бути в цей час потенційно небезпечними. Їх треба укласти на землю і відійти на відстань не менше 30 метрів.
 
 Декілька слів про кульову блискавку:
Про кульові блискавки науці відомо ще дуже мало, але головне знати, як потрібно вести при зустрічі з цим явищем. Побачивши кульову блискавку на відкритій місцевості, повільно відійдіть від неї, не роблячи різких рухів. Якщо ви перебуваєте в приміщенні, повільно покиньте кімнату. Лягайте на підлогу, сховайтеся під стіл або ліжко і вичікуйте. Не намагайтеся прогнати її, оскільки при зіткненні з предметами кульова блискавка найчастіше вибухає. Після вибуху кульової блискавки може початися пожежа.
 І на закінчення, хочу ще раз призвати всіх притримуватись цих  правил, що значно зменшить загрову від бличкавки та збереже Ваше життя.
 
 

Читайте також

Мова сайту
RUUA
контактна інформація
+38 (044) 594-26-28
SCHIRTECOBO BettermannLIVA grup - оборудования для систем активной молниезащиты, Устройства защиты от импульсных перенапряжений SALTEKDevi ™TiemmeHERZVaillantProthermKermiTeceDanfossKanViessmann
© Дім Інжиніринг. Інженерні рішення.
2023. Всі права захищені
Копіювання матеріалів з сайту заборонено.
г. Киев, ул. Трутенко 10, 2 этаж
+38 (044) 594-26-28
office@din.kiev.ua