БлискавкозахистАнтизледенінняТепла підлогаЕлектромонтажСистеми ОВК

Встановлення систем блискавкозахисту - виконані робіт

Пасивний блискавкозахист (класичний), активна система блискавкозахисту, внутрішня система блискавкозахисту, заземлення.

По своєму виконанню система зовнішньої блискавкозахист дуже проста і складається з

Кожна людина, бажаючи захистити свій будинок або іншу будову від попадання блискавки, перед тим як встановити там систему блискавкозахисту, ставить собі питання: "Яку систему блискавкозахисту вибрати - Пасивну чи Активну?" Ще років п'ятнадцять - двадцять тому в Україні багато хто і не чули про існування активної системи блискавкозахисту.

Що ж це таке - активна система блискавкозахисту? Спробуємо розібратися.

Активна блискавкозахист - насамперед це результат найсучасніших розробок, в основі яких лежить примусова іонізація атмосфери навколо так званої штанги або активної головки. Така іонізація повітря дозволяє значно збільшити зону, яка захищається, причому ця зона має форму півкулі. Сучасна активна головка блискавкозахисту не містить шкідливих для здоров'я людини матеріалів і не потребує додаткового джерела живлення.

Справа в тому, що при наближенні до неї грозового фронту, в атмосфері значно збільшується напруженість електричного поля, через велику різниці потенціалів між грозовою хмарою і головкою, яка в обов'язковому порядку з'єднана з заземлюючим пристроєм. За рахунок наведеної електромагнітної індукції і подається живлення на електроніку приладу. Прилад отримавши електроживлення починає працювати і створює періодичні серії електромагнітних імпульсів між головкою і грозовою хмарою. За рахунок цього і відбувається перехоплення стримера вихідного від грозової хмари в бік будинку або іншої забудови.Такая система блискавкозахисту має ряд переваг: простота монтажу, можливість установки поруч з захищається будівлею, непомітна і не псує інтер'єр будівлі, працює автономно і не вимагає періодичного обслуговування, великий радіус дії. Утилізація грозових розрядів в землю здійснюється як правило двома опускаючи.  Декілька фото наших робіт ..

Активна система блискавкозахисту з використанням SCHIRTEC E.S.E і матеріалів OBO BETTERMANN

Активная молниезащита SCHIRTEC AG Счетчик ударов молнии SCHIRTEC AG

Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита

Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита

Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита

Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита

Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита

Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита

Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита

Активна система блискавкозахисту будинку Активна система блискавкозахисту

Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита 

Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита Активная молниезащита

Активная система молниезащита Активная система молниезащита

 

Система пасивного блискавкозахисту на матеріалах OBO BETTERMANN

Пасивна система блискавкозахисту - це класичний варіант облаштування системи для уловлювання блискавок, які спрямовані на будівельну конструкцію. При цьому струм блискавки, а в нашому регіоні це струми від 1 кА до 50 кА, перенаправляється по конструктивних елементах системи блискавкозахисту, в обхід захищається споруди, в землю.

Дуже важливими моментами в роботі будь-якої системи блискавкозахисту є:

1. Захист від прямого попадання блискавки в будівельну конструкцію.
2. Запобігання його від можливого теплового, електричного або механічного впливу.
3. Збереження повної працездатності системи при багаторазовому папопаданій блискавки.

Конструктивно пасивний блискавкозахист складається з уловлювача - щогли (однієї або декількох) з'єднаної з заземлюючим пристроєм. У деяких випадках роль уловлює щогли виконує круглий дріт діаметром від 8 мм, який укладається на ізоляторах паралельно конструкцій будівлі. Уловлює щогла, як правило встановлюється на виступаючих або над найвищими частинами споруди та може бути виконана з оцинкованої сталі, алюмінію або міді. При установці щогли особлива увага приділяється її висоті і місцем установки, а при використанні круглого провода - грамотної обв'язці поверхні.

Заземлюючий пристроїв це частина системи блискавкозахисту, яка утилізує в землю величезні струми від ударів блискавки. Заземлюючих пристроїв може бути виконано у вигляді глибинного заземлювача - це один або кілька забитих у землю і з'єднаних між собою стрижнів або у вигляді кільцевого заземлювача - це як правило поверхневий заземлитель (смуга) укладена в грунт на глибині 0.5 - 0.9 метра. Іноді роль заземлювального пристрою виконує заземлитель який був попередньо закладений у фундамент будівлі на початку будівництва. Облаштування будівель і споруд системою пасивної блискавкозахисту - це дуже відповідальна і складна робота на всіх етапах починаючи від проектування, монтажу системи і закінчуючи правильним вибором матеріалів. У своїй роботі, при облаштуванні блискавкозахисту, компанія "Дом Инжиниринг" використовує тільки якісні матеріали від німецького виробника OBO "BETTERMANN". Всі конструктивні елементи блискавкозахисту пропоновані цієї компанії в обов'язковому порядку проходять лабораторні випробування струмами 100 кА. Якісні матеріали плюс досвід наших фахівців дозволяють на найвищому рівні забезпечити безпеку Вашого будинку.

Кілька фото наших проектів ..

Пасивна система блискавкозахисту котеджа Пасивна система блискавкозахисту

Пассивная молниезащита Пассивная молниезащита Пассивная молниезащита Пассивная молниезащита Пассивная молниезащита Пассивная молниезащита

Пасивна система блискавкозахисту Пасивна система блискавкозахисту

Пассивная молниезащита Пассивная молниезащита Пассивная молниезащита

Пасивна система блискавкозахисту будинку Пасивна система блискавкозахисту

 

Комбінована система блискавкозахисту активна + пасивна з використанням молнієприйомників SCHIRTEC і мат. OBO BETTERMANN

Блискавкозахист включає в себе комплекс заходів, який зобов'язаний максимально забезпечити безпеку людей, збереження будівель і споруд. При монтажі системи блискавкозахисту, відповідно до ДСТУ Б В.2.5-38: 2008 можуть встановлюватися такі молніепріемнікі:

Всі вище перераховані види блискавкоприймачів, з'єднані із заземленням опускаючи (не менше 2-х шт), можуть використовуватися в системах блискавкозахисту як окремо, так і спільно. Система блискавкозахисту в якій використовуються декілька типів молниеприемников називається комбінованою системою блискавкозахисту.

Установка комбінованої системи дозволяє максимально забезпечити захист людей і споруд від прямого розряда блискавки, залежно від вимог, що пред'являються до цих будівель і споруд. Останнім часом, все частіше стали використовуватися і новаційні кобінірованние системи блискавкозахисту, до складу яких входять пасивні та активні блискавкоприймачі. Це актуально особливо для дорогих приватних будинків еліт класса, де особлива вимога  до естетичного вигляду самої будівлі, особливо його покрівлі, зовнішній вигляд якої може бути порушений монтажем на ній різних видів блискавкоприймачів.

 

Комбінірована система блискавкозахисту активна + пасивна Комбінірована система блискавкозахисту активна + пасивна

 

Внутрішній блискавкозахист з використанням розрядників OBO BETTERMANN, SALTEK

Під час грози багато користувачів електронний пристроїв, що не мають у своїх приміщеннях спеціальних захисних засобів, можуть зіткнуться з масовим виходом їх з ладу. Навіть якщо будинок або приміщення має систему
блискавкозахисту, це ще не гарантує захист електронних та електричних устроеств, що працюють під час грози в будинку. Справа в тому, що під час грозового розряду, який утилізується в землю, наведені електричні імпульси в металевих конструкціях будинку, жилах різних кабелів, що заводяться в будинок, антенних кабелях та інших, легко проникають в будинок, і виводять з ладу електричні та електронні прилади, не кажучи вже про випадки прямого попадання в лінії електропередач, навіть на великій росстояніі від споруди.
Щоб уникнути проникнення в будинок таких перенапруг і не тільки від впливу грози, а з якихось інших причин, необхідно встановити в будинку, так звану, систему внутрішнього  блискавкозахисту.
Внутрішній блискавкозахист призначений для зменшення впливу електромагнітних імпульсних напруг на людей і пристроїв розташованих в приміщенні.
До складу систем внунутренней блискавкозахисту входить як правило: система вирівнювання потенціалів - під'єднання до заземлення з малим опором всіх струмопровідних констуктівних елементів і пристрої, так звані УЗІП, для безпосереднього обмеження значень високої напруги заведеного в будинок по повітряних, кабельних мережах, кабелям зв'язку та іншим інженерного комунікацій . Причому пристрої УЗІП бувають різних типів і встановлюються на захист від перенапруг, таким чином, щоб поетапно зменшити рівень напруги до безпечного.
Перед установкою внутрішньої системи блискавкозахисту, необхідно виконати систему проектних і технічних рішень, які дозволять за мінімальну ціну, забезпечити як захист людей так і створити необхідний рівень "електромагнітних комфорту".

Внутренняя молниезащита Внутренняя молниезащита Внутренняя молниезащита

 

Заземлення на матеріалах OBO BETTERMANN

Заземлення один з найважливіших елементів блискавкозахисту, призначений для утилізації електричного заряду в землю. Заземлення повинно мати певне мінімальнее значення опору, для повної утилізації заряду. При недостатньому значенні сопроівленія заземлення, навіть за наявності такого, може відбутися ураження електричним струмом. Тому всі конструктивні елементи заземлення повинні виконуватися професійно з якісних матеріалів і комплектуючих, а їх стан повинен періодично перевірятися шляхом вимірювання опору заземлення.

Значення опору заземлення для системи блискавкозахисту повинно бути не менше 10 Ом. При паралельному використанні заземненія і для інших потреб (для зазамленія ектіческіх і електронних приладів ітп.), Значення опору заземлення має бути не більше 4 Ом, а іноді і 2 Ом. Конструктивно заземлення полягає їх штучних заземлювачів. Як правило це металеві оцинковані або обміднені стрижні діаметром 16 мм, які забиваються вертикально в грунт по кілька штук і з'єднуються між собою муфтами, або укладіваются горизонтально, шинами різного перетину, наприклад шиною розміром 4х25 мм. Елементи заземлення надійно повинні бити з'єднані з опускаючись системи блискавкозахисту. Заземлення має ефективно працювати протягом тривалого періоду часу, в будь-яких грунтах з різною структурою і вологістю і в будь-який час року. Тільки професійно виконана робота з використанням високоякісних матеріалів при обостройстве системи заземлення може гарантувати довговічну і надійну її роботу.

Заземление Заземление Заземление Заземление Заземление Заземление

Заземление будинку Заземление будинку

Заземление Заземление Заземление Заземление 

Заземление Заземление Заземление Заземление

Заземление Заземление Заземление Заземление 

Заземление Заземление Заземление Заземление

Мова сайту
RUUA
контактна інформація
+38 (044) 594-26-28
SCHIRTECOBO BettermannLIVA grup - оборудования для систем активной молниезащиты, Устройства защиты от импульсных перенапряжений SALTEKDevi ™TiemmeHERZVaillantProthermKermiTeceDanfossKanViessmann
© Дім Інжиніринг. Інженерні рішення.
2023. Всі права захищені
Копіювання матеріалів з сайту заборонено.
г. Киев, ул. Трутенко 10, 2 этаж
+38 (044) 594-26-28
office@din.kiev.ua