БлискавкозахистАнтизледенінняТепла підлогаЕлектромонтажСистеми ОВК

Блискавкозахист, що таке система блискавкозахисту і для чого вона необхідна?

Для початку необхідно розуміти, що собою являє блискавка і від чого власне ми і хочемо захиститься. Чому ж блискавка так небезпечна для нас з вами, що спричинила цілий напрямок технологічних та інженерних рішень, для захисту від блискавки.

Що ж таке блискавка?

Блискавка - електричний розряд, що виникає в повітрі при терті часток льоду. При виникненні грозового фронту відбувається підйом теплих і вологих повітряних мас, позитивно заряджених частинок (висхідний лідер), вгору у напрямку земля-повітря. На великих висотах з даних мас утворюються кристали льоду. У свою чергу до них назустріч з грозової хмари рухаються негативно заряджені, частинки мають форму граду (так званий стример або ж низхідний лідер).

Таким чином , виникло тертя частинок між собою і призводить до накопичення електричного заряду, а згодом до електричного розряду - блискавки. Блискавка виникає в негативно зарядженої області хмари і переміщається до позитивних зарядам землі, по шляху найменшого сопротівленія.проісходіт підйом теплих і вологих повітряних мас, позитивно заряджених частинок (висхідний лідер ), вгору у напрямку земля -повітря. На великих висотах з даних мас утворюються кристали льоду. У свою чергу до них назустріч з грозової хмари рухаються негативно заряджені, частинки мають форму граду (так званий стример або ж низхідний лідер).

Кінцевий пункт блискавки - позитивно заряджений полюс - земля. Але на шляху руху блискавка може пройти по найкоротшому шляху через: - дерево, будівлю, житловий будинок, людини і т.д. При цьому проходження великого струму через все, що зустрічається на шляху блискавки, призводить, як правило, до займання або руйнування об'єкта.

Блискавкозахист складається з трьох основних складових: молніепріемніков, блискавковідводів і заземлення. Всі складові в комплексі і є система класичної пасивної блискавкозахисту. Матеріали, використовувані для системи блискавкозахисту: це - сталь (оцинкована методом гарячого занурення), нержавіюча сталь, мідь або алюміній.

Категорії систем блискавкозахисту та їх класифікація:

Активний блискавкозахист
Активний блискавкозахист
Пасивний блискавкозахист
Пасивний блискавкозахист
Внутрішній блискавкозахист
Внутрішній блискавкозахист
 Заземлення
Заземлення

Увага! Можливий варіант комбінування систем блискавкозахисту. Активна система в парі з пасивною, що забезпечують максимальний захист від ударів блискавки.

На захист людини, житлового будинку від пожежі, споруди від руйнування і стала завдання інженерного рішення як блискавкозахист. Ще Бенджаменом Франкліном в 1752 році було встановлено «доказ електричної природи блискавки». По суті, він є батьком-засновником першої в світі системи блискавкозахисту, встановивши «що металеві вістря, з'єднані з землею, знімають електричні заряди з заряджених тіл, навіть без зіткнення з ними». Його інженерними принципами світ користується, і донині. Наше століття доповнив рішення Б.Франкліна новими конструктивними особливостями, але принципи залишилися непорушними.

Цікаві факти про блискавки:

Ще по темі:

Мова сайту
RUUA
контактна інформація
+38 (044) 594-26-28
SCHIRTECOBO BettermannLIVA grup - оборудования для систем активной молниезащиты, Устройства защиты от импульсных перенапряжений SALTEKDevi ™TiemmeHERZVaillantProthermKermiTeceDanfossKanViessmann
© Дім Інжиніринг. Інженерні рішення.
2024. Всі права захищені
Копіювання матеріалів з сайту заборонено.
г. Киев, ул. Трутенко 10, 2 этаж
+38 (044) 594-26-28
office@din.kiev.ua