БлискавкозахистАнтизледенінняТепла підлогаЕлектромонтажСистеми ОВК

Блискавкозахист приватного заміського будинку або котеджу

Всі ми знаємо, яка сила руйнування є у блискавки, вона несла собою проблеми з давніх пір. Вона небезпечна для життя і здоров'я людини і його майна. З технологічним прогресом і розвитком бездротових пристроїв виросла і ймовірність отримання удару блискавки. Але сьогоднішні системи і розробки успішно справляються з цією проблемою. З появою в небі грозових хмар і гуркоту грому, завбачливий господар не стане їх побоюватися, оскільки як він завчасно убезпечив свій котедж блискавкозахисною системою.

Конструкція і складові частини системи блискавкозахисту

Блискавкозахист - являє собою комплекс заходів для забезпечення захисту житлового приватного будинку від попадання розряду блискавки і його наслідків для людей та їх майна. Основна роль у системі відводиться блискавковідводу, який складається з блискавкоприймача, струмовідводу і заземлюючого контуру.

Блискавкоприймач може бути різних конструкцій:

Важливо, щоб блискавкоприймач був з'єднаний з кожним металічним елементом на даху, такими як вентиляція, жолоби, сходи.

Далі його монтують до струмовідводу. Струмовідвід служить для відведення отриманого заряду від блискавки до контуру заземлення. Конструктивно являє собою сталевий дріт, з міді або оцинковану, діаметром 6 мм. Стики відрізків блискавковідводу дуже надійно зварюють. Блискавковідвід з даху спускають до землі уздовж стін монтуючи за допомогою діелектричних елементів.

Система заземлення необхідна для відводу розряду з струмовідводу в землю. Якщо для електроприладів вже обладнано заземлення, то варто використовувати саме його, інакше виготовити окремо. Систему заземлення монтують з дистанцією не менше 1 м від стін котеджу і більше 5 м від доріжок, вхідних дверей і проходів.

Наші роботи

Активний блискавкозахист Активний блискавкозахист Активний блискавкозахист Активний блискавкозахист Активний блискавкозахист Активний блискавкозахист

Активна система блискавкозахисту Активна система блискавкозахисту

Компанія "Дім Інжиніринг" проводить повний комплекс робіт, від складання проектної документації, до виконання монтажу системи блискавкозахисту у вашому домі.

Проживаючи в приватному заміському будинку, ви можете зіткнутися з наступними неприємностями в залежності від місця попадання блискавки:

  1. Пряме влучення блискавки в котедж може призвести до пожежі або ж руйнування самого будинку, поломці електроприладів, які в момент удару були включені в мережу. Захиститися можна тільки обладнавши будинок системою блискавкозахисту.
  2. Пряме влучення блискавки в телевізійну антену призведе до поломки телевізора або його загоряння. Щоб убезпечити себе від цього, варто встановити антену поблизу блискавкоприймача або відключати кабель від телевізора під час грози.
  3. Пряме влучення блискавки в проводу повітряної лінії приведе до високого перенапруження в мережі і виходу з ладу всіх заживлених електроприладів. Міра захисту - відключення електроприладів на час грози або установка розрядника УЗІП перед розподільним щитом.
  4. Влучення блискавки в землю поруч із приватним будинком. Є ймовірність появи в електромережі наведеної напруги в десятки вольт, що призведе до поломки чутливого обладнання. Захід обережності, як і в п.3.
  5. Попадання удару блискавки в землю поблизу з повітряною лінією - ситуація аналогічна п.3.

Місця удару блискавки в приватному будинку

Прості поради по підтримці блискавкозахисту заміського будинку в робочому стані

На сьогоднішній день система блискавкозахисту не передбачена як обов'язковий елемент ланцюга електропостачання, будинки приймають в експлуатацію і без неї, тому рішення про її монтаж власник приватного будинку приймає самостійно виходячи з доцільності.

Ще по темі:

Мова сайту
RUUA
контактна інформація
+38 (044) 594-26-28
SCHIRTECOBO BettermannLIVA grup - оборудования для систем активной молниезащиты, Устройства защиты от импульсных перенапряжений SALTEKDevi ™TiemmeHERZVaillantProthermKermiTeceDanfossKanViessmann
© Дім Інжиніринг. Інженерні рішення.
2024. Всі права захищені
Копіювання матеріалів з сайту заборонено.
г. Киев, ул. Трутенко 10, 2 этаж
+38 (044) 594-26-28
office@din.kiev.ua