Монтаж блискавкозахисту
Монтаж блискавкозахисту приватного будинку - це цілий ряд заходів орієнтований на захист будівлі, мешканців та всього майна будинку, від негативних наслідків удару блискавки.
Блискавкозахист поділяють на зовнішній і внутрішній, в залежності від призначення:
- Зовнішній блискавкозахист використовується для перехоплення ударів блискавок і відведення їх до поверхні землі, оберігаючи будинок.
- Внутрішній блискавкозахист застосовується щоб убезпечити електричні прилади і проводку від перевантажень і стрибків напруги в мережі, що може виникнути внаслідок попадання блискавки в житловий будинок.
Головні призначення блискавкозахисту:
- вирівнювання потенціалів. Всі елементи будинку, які проводять струм (труби водопроводу, газові, різні закладені кабелі тощо), виводяться на одну шину заземлення, тим самим вирівнюючи потенціали струмопровідних елементів з потенціалом пристрою заземлення;
- обмеження перенапруги. У розподільних електрощитових до обладнання в ланцюзі монтують обмежувачі перенапруги УЗІП. Це можуть бути діодні елементи, розрядники наповнені газом, різноманітні фільтри.
Нижче опишемо сам процес монтажу захисту від блискавок
Монтаж блискавкозахисту для приватних будинків і будівель варто почати виконувати з заземлення, щоб виключити небезпеку незаземлённого блискавкоприймача. Для блискавкоприймача використовують спеціальний металевий стрижень, трос або мережу з провідного матеріалу.
Якщо у вас закладений контур захисного заземлення для електричного обладнання, то його можна застосувати як заземлення блискавковідводу, в іншому випадку, його варто змонтувати. До такого заземлюючого контуру потім кріплять або приварюють струмовідвід. Заземлення необхідно застосовувати завжди, щоб струм від блискавки «розтікався» по землі.
Струмовідвід пускають вниз уздовж зовнішньої сторони стін, кріпиться він до поверхні стіни. У випадку, коли матеріал стіни горючий і може спалахнути від нагрівання струмовідводу, його закріплюють на відстані 10 см. Від поверхні.
Сам металевий стрижень монтують на даху будівлі (найвищій його точці) із застосуванням спеціальних підпірок. У випадку, коли в системі блискавкозахисту будинку застосовується досить довгий приймач блискавок, то останній закріплюється розтяжками. Застосовуючи порожнисту трубу, її верхній торець обов'язково заварюють. Для блискавкоприймача може бути використаний трос з металу, його встановлюють уздовж коника покрівлі на діелектричних опорах, які не проводять струм.
При монтажі блискавкозахисту наша компанія "Дом Інжиніринг" виконує наступний комплекс робіт:
- Складання робочого проекту
- Доставка на об'єкт матеріалів і устаткування
- Установка захисту від блискавки (земляні та висотні роботи)
- Тестування, вимірювання показників і запуск
- Надання документації
Остаточну вартість монтажу Ви зможете отримати після надання креслень або фото об'єкта або ж замовити виклик фахівця для оцінки.
За даними статистики МНС, близько 7% випадків загоряння будівель відбуваються з причини удару блискавки. Такі пожежі нерідко закінчуються людськими жертвами і великими грошовими збитками. Компанія «Дім Інжиніринг» має великий досвід роботи і виконує виключно професійний монтаж блискавкозахисту приватних будинків, котеджів, промислових будівель і споруд та гарантує надійний захист від удару блискавок, а Ви знаходите спокій і впевненість у цілості майна.