БлискавкозахистАнтизледенінняТепла підлогаЕлектромонтажСистеми ОВК

Блискавкоахист дерев

13 червня 2017

З давніх давен , особливо на Україні, для будівництва житлових будинків використовували деревину різноманітних порід дерев. Цей матеріал вирізнявся достатьою міцністю, високою теплоізоляцією та добре піддавався обробці. Наявність лісових масивів біля зон будування зменшувало вартість матеріалу при доставці , що за ціною було дещо дешевше ніх будувати будинок з цегли. Деревина як і глиняна цегла вирізнялась і своєю екологічною чистотою. Але будинки з деревини мали й суттеві недоліки. Деревина деяких порід дерев, без додаткової обробки та неправильному використанню може поступатися цеглі та бетону за терміном придатності, і з часом може бути пошкоджена паразитами, які живляться деревиною та різними типами грибків. Деревина, це легкозаймистий матеріал, який потребує додаткової обробки та обережного поводження з вогнем. Населення при будівницьтві деревяних будинків використовувало, як правило соснові або смерекові матеріали, рідше дубові та букові, що дозволяло зменшити загрозу пошкодження шкідливими паразитами та грибками із-за наявності в їх структурах смоли (живиці), або із-за міцної ( твердої) структури деревини. Захистити деревину від загорання, без погіршення єкологічної чистоти було де що складніше.. З часом, основним матеріалом для будівництва будинкув став бетон, газобетон, різноманітні види цегли. Але ні один з наведених будівельних матеріалів не може замінити деревину. Будинки з деревини вірізняються серед інших своєю архітектурою, особливою теплотою, і найголовніше в цих екологісно чистих будівлях людям "дишеться дуже легко". Залишилась, одна проблема. Як захистити такий будинок від зовнішних факторів. Одним із яких є вірогідність загорання, при попаданні в дім блискавки. Струм , який проходить через конструкції будинку, в наших широтах при попаданні в нього блискавки, може доходити до 300 тисяч ампер, що не зважаючи на обробку деревини спеціальними розчинами від загораня, все ж неминучо призведе до загорання самої будівлі. Для запобігання загорання будинку від удару блискавки, його необхідно захистити системою пасивного, або активного блискавкозахисту. Причому при виконанні таких робіт необхідно дотримуватись певних правил, враховуючи властивості цього матеріалу. При проектуванні системи блискавкозахисту для деревяного будинку наші інженери проєктувальники з особливою відповідальність відносяться до такої роботи та використовують в своїх розрахунках відповідні коєфіцієнти для збільшення класу захисту будівлі. Це стосується і розташування блискавкоприймача та токовідводів ( опусків) і якості та значенню опору заземлення. Виконання монтажних робіт теж вимагає від електромонтажників особливої уваги. Справа в тому, що монтаж системи блискавкозахисту необхідно виконати таким чином, що б не пошкодити зовнішній вигляд та деякі конструкції будинку.
Якщо враховувати всі чинники, які виникають при облаштуванню деревяного будинку системою блискавозахисту то виходить що це дуже відповідальна , кропітка але в одночас і дуже цікава робота. Особливо приємно отримати подяку від власника будинку за свою виконану роботу. Наша компанія "Дім інжиніринг" неодноразово виконувала подібні роботи, має великий досвід та може запропонувати своїм замовникам не типові інженерні рішення для надійного та тривалого захисту Вашого будинку від грози.

 

 

Читайте також

Мова сайту
RUUA
контактна інформація
+38 (044) 594-26-28
SCHIRTECOBO BettermannLIVA grup - оборудования для систем активной молниезащиты, Устройства защиты от импульсных перенапряжений SALTEKDevi ™TiemmeHERZVaillantProthermKermiTeceDanfossKanViessmann
© Дім Інжиніринг. Інженерні рішення.
2024. Всі права захищені
Копіювання матеріалів з сайту заборонено.
г. Киев, ул. Трутенко 10, 2 этаж
+38 (044) 594-26-28
office@din.kiev.ua